НА ЖИВО: ЦСКА - "Левски"

Дерби още в първия кръг от плейофите

94' - Край на мача. Второ поредно нулево равенство между "червени" и "сини".

92' - Пропуск за ЦСКА! Направи го влезлият като резерва Феде Варела.

90' - Три минути е добавеното време.

84' - Гарсес пропиля най-чистото положение в мача.

75' - Жълт картон и за Иван Турицов от "армейците".

72' - Гол на Маурисио Гарсес от "червените" не бе зачетен заради засада.

64' - Евтимов спря последователно Билал Бари и Уелтън.

59' - Жълт картон и за Жеферсон от ЦСКА.

57' - Отлична намеса на капитана на "Левски" Николай Михайлов! Вратарят изби топката в корнер след изстрел на Греъм Кери.

56' - Уелтън от "сините" също е декориран в жълто.

52' - Жълт картон за Илиян Стефанов от "Левски"

47'- Една промяна извърши Алън Пардю на почивката - Йоан Баи вместо Яник Вилдсхут.

46' - Начало на второто полувреме.

46' - Край на първото полувреме.

46' - Жълт картон и за Греъм Кери от ЦСКА.

45' - Една минута е добавеното време на първата част.

36' - Първи жълт картон в дербито. Той е за Амос Юга от "армейците".

34' - Андриан Краев стреля, но вратарят на ЦСКА Димитър Евтимов улови безпроблемно.

20' - Нов пропуск на играч на "Левски", този път на Илиян Стефанов.

11' - Опасна атака за "сините", която завърши с неточен удар на Уелтън.

1' - Начало на двубоя.

Стартовите състави

ЦСКА: Димитър Евтимов, Иван Турицов, Амос Юга, Мено Кох, Брадли Мазику, Карло Мухар, Греъм Кери, Жеферсон, Маурисио Гарсес, Яник Вилдсхут, Жорди Кайседо

"Левски": Николай Михайлов, Драган Михайлович, Килиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Марин Петков, Илиян Стефанов, Уелтън, Билал Бари

След дни на скандали, оставки, картони, нерви и победи ЦСКА и "Левски" излизат един срещу друг във футболното дерби от първия кръг в плейофите на Първа лига!

Мачът е от 17:00 ч. на националния стадион "Васил Левски", а "червените" са домакини.

Въпреки че в такива мачове фаворити няма, класирането показва, че ЦСКА завърши редовния сезон като втори с 52 точки, а "Левски" успя да се добере до петата позиция с 42 точки.

Това ще е трети мач между двата тима през този сезон. В първия през септември 2021 г. "червените" победиха с 2:1, а през март нулевото равенство логично последва снежната виелица в София.

Този път мачът ще се играе след изключително напрегната седмица и в двата тима.

ЦСКА победи "Славия" с 2:0 в първи полуфинал от турнира за Купата на България във вторник (12 април), но загуби треньора си. Стойчо Младенов изненадващо подаде оставка, като заяви, че не е съгласен с трансферната политика на клуба. На негово място на скамейката ще застане английският специалист, който от година е технически директор и съветник на ръководството - Алън Пардю.

В "Левски" също не липсваха страсти. "Сините" победиха драматично "Лудогорец" с 3:2 в първи полуфинал от турнира за Купата на България. След срещата в Разград емоциите взеха връх, а Станимир Стоилов получи червен картон, който ще го остави извън скамейката за днешното дерби.