Обрат запали искрата на Лудогорец срещу Берое

Голове на Франко Русо и Спас Делев зарадваха шампионите

Лудогорец продължава да трупа победа след победа в Първа лига. Настоящите шампиони надиграха Берое Стара Загора с 2:1 в мач от 29-ия кръг в Първа лгига, който се изигра на „Хюмефарм Арена“.

Селекцията на Ивайло Петев срещна известни проблеми, тъй като допусна гол в края на първото полувреме, но впоследствие успя да се добере до обрата и ценния триумф. Точни за разградчани бяха Франко Русо и Спас Делев, докато за старозагорци се разписа Ромарио Мойс.

Така „орлите“ дръпнаха на върха в класирането на българския елит със 71 точки и вече са с 4 напред пред втория ЦСКА, който още утре има шанс да съкрати изоставането си, докато момчетата на Николай Киров заемат 12-та позиция с 27. На 7 май (неделя) тимът от Разград ще има визита на Ботев Пловдив, а Берое ще домакинства на Хебър Пазарджик ден по-късно.

Гостите сюрпризираха настоящите шампиони в 41-та минута, когато Ромарио Мойс демонстрира добра техника в съперниковото наказателно поле и намери сили да открие.

4 минути по-късно „орлите“ се добраха до равенството. Кирил Десподов центрира към Франко Русо, който засече топката с глава и остави развръзката за реванша.

В 73-та минута разградчани нанесоха нов удар, този път дело на Спас Делев. Игор Пластун намери Десподов, а той подаде към своя сънародник, който се разписа с глава и сложи точка на спора.