Пирин се завърна от отвъдното за една точка

Атрактивен гол донесе равенство на "орлетата" срещу Крумовград

Пирин Благоевград успя да стигне до равенство с Крумовград в 25-ия кръг на Първа футболна лига. Двата тима завършиха 2:2, като точката беше от огромно значение за "орлетата", които се борят да не изпаднат от елита.

През първото полувреме Крумовград доминираше на терена. Футболистите на Станислав Генчев поведоха още в 7-ата минута. Диего Рапосо стреля от движение, за да прати топката във вратата на гостите. Три минути по-късно резултатът стана 2:0, а автор на попадението беше Джуниет Али. За попадението помогна и рикошет в краката на Лазар Боянов.

В 21-ата минута Серкан Юсеин влезе много грубо в десния крак на Асен Дончев, но след разглеждане от системата ВАР не се стигна до червен картон.

Пирин върна един гол в добавеното време на първото полувреме. Негов автор стана Андрей Йорданов, който се разписа от дузпа, дадена заради нарушение на Калоян Пехливанов.

До 2:2 се стигна в 83-ата минута. Венцислав Бенгюзов стана автор на атрактивното попадение, изпращайки топката във вратата на Крумовград с топовен шут.

Така Пирин има 22 точки и изпреварва Ботев Враца и Етър, които са на дъното. Крумовград пък е на 8-ма позиция в шампионата.