Полетът на "канарчетата" спря в Кърджали

Арда продължава да се изкачва, Ботев Пловдив пак завърши с 10

botevplovdiv.bg

Арда спечели с 1:0 срещу Ботев Пловдив у дома в последния мач от 9-ия кръг на Първа лига.

Победното попадение за кърджалийци отбеляза Иван Тилев в 59', наказавайки груба грешка на Йонас Там. Естонският бранител получи и директен червен картон за нарушение срещу Чинонсо Офор.

Снимка: botevplovdiv.bg

Така Ботев завърши с 10 души четвърти мач от последните си 6. Срещу Зрински Мостар в Лигата на конференциите беше изгонен Антоан Конте, срещу Спартак Варна - Никола Илиев, срещу Берое капитанът Ивелин Попов и сега Там.

С успеха Арда удължи на 5 двубоя серията си без поражение, докато за "жълто-черните" загубата е втора в последните 5 мача.

Воденият от Александър Тунчев тим на Арда е вече шести с 14 точки, а пловдивчани са четвърти с актив от 16.

В следващия кръг Арда гостува на лидера Левски, докато на Ботев предстои визита на ЦСКА 1948.