Пропуск от дузпа не попречи на Левски за втора поредна победа

Столичният гранд спечели с 2:0 срещу Ботев Враца

Левски записа втора поредна победа в Първа лига! "Сините" спечелиха с 2:0 като домакини на Ботев Враца в среща от 23-ия кръг на родния футболен шампионат. Успехът идва в специален ден за столичния гранд - навръх 60-ата годишнина от първия официален мач на Герена.

Двубоят започна лошо за Левски - Андриан Краев пропусна дузпа още в 5'. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Жан Пиер да Силва.

Отборът на Станимир Стоилов все пак поведе в 24' чрез Уелтън, а малко преди почивката Жереми Петрис завърши отлична "синя" атака, за да удвои аванса на Левски.

26-кратните шампиони владееха инициативата и през втората част, но Рикардиньо, Роналдо и Уелтън пропиляха добри възможности. Ивелин Попов също можеше да направи победата класическа, обаче бе спрян от вратаря Красимир Костов.

С трите точки Левски събра 38 и се изкачи на четвъртата позиция във временното класиране, докато врачани са 12-и с 22.

В следващия кръг "сините" гостуват на Арда, а Ботев приема Пирин Благоевград.

Съставите

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Ивелин Попов, Роналдо, Уелтън, Рикардиньо

Ботев Враца: Красимир Костов, Диего Фераресо, Браян Мендоса, Луис Соарес, Антонио Георгиев, Петко Ганев, Стефан Гаврилов, Чавдар Ивайлов, Марко Мажуга, Мирослав Маринов, Жан Пиер да Силва