Равенство между "Царско село" и "Ботев" Враца в битката за оцеляване

Груб мач с 2 червени и 12 жълти картона

Равенство 1:1 между "Царско село" и "Ботев" Враца в битката за оцеляване в елита. Браян Переа отбеляза страхотен гол за гостите още във втората минута на мача, възползвайки се от грешка на вратаря на "Царско село". Домакините изравниха в 90-ата минута от дузпа, реализирана от Венцислав Христов.

В срещата бяха показани 2 червени и 12 жълти картона.

Футболистите на "Ботев" взеха ранен аванс. Переа стреля от далечна дистанция и прехвърли Кадим Ндиайе за 1:0, реализирайки първото си попадение с екипа на врачани.

Виктор Василев можеше да увеличи преднината на гостите в седмата минута, но Ндиайе отрази изстрела му от границата на наказателното поле.

Домакините останаха с човек по-малко още през първото полувреме. В 37-ата минута Жереми Петрис, който вече имаше един жълт картон, влезе опасно в краката на Красимир Тодоров и реферът Иво Андреев го изгони.

В 64-ата и гостите останаха с 10 души на терена след втори жълт и съответно червен картон за Антонио Георгиев за нарушение.

Кадим Ндиайе отрази опасен удар на Юлиан Ненов в 69-ата минута, а впоследствие Венцислав Христов на два пъти отправи неточни изстрели към вратата на гостите.

Костадин Ничев извърши нарушение в 89-ата минута и след преразглеждане на ситуацията с ВАР съдията отсъди дузпа в 90-ата минута, която Христов реализира за 1:1.

След равенството борбата за оцеляване продължава с пълна сила. "Ботев" Враца е предпоследен с актив от 23 точки, на 3 пред "Царско село".