"Славия" развали празника на "Локо" София с обрат

Кристиян Добрев е героят за "белите"

"Славия" развали празника на "Локомотив" по случай 93-годишнината на клуба! "Белите" спечелиха с 2:1 у дома след обрат в малкото столично дерби от 9-ия кръг на Първа лига.

С победата "Славия" се изкачи на шестото място с актив от 15 точки - само на 2 зад лидера ЦСКА 1948. "Локомотив" остава девети с 12 точки.

"Железничарите" откриха резултата на ст. "Александър Шаламанов" още в 9' след първата си по-сериозна възмoжност. Божидар Кацаров стреля с глава, а Ертан Томбак отклони топката в собствената си мрежа.

"Локомотив" не бе далеч от втори гол в 21', когато Антонио Вутов опита прехвърлящ удар от центъра, вратарят Светослав Вуцов обаче успя да избие в корнер.

"Славия" пое инициативата през втората част и изравни в 51' чрез Кристиян Добрев. Около четвърт час по-късно отново той оформи обрата.

Последната минута от добавеното време беше инфарктна за "Славия" - Димо Бакалов стреля след разбъркване, а защитник на "белите" изчисти пред голлинията.

Състави

"Славия": Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Георги Вълчев, Кристиян Стоянов (71' - Камело Нгуена), Галин Иванов (90+1' - Ерол Дост), Кристиан Добрев (66' - Емил Стоев), Тони Тасев (90+1' - Христо Попадийн), Ахмед Ахмедов

"Локомотив" София: Александър Любенов, Божидар Кацаров, Камен Хаджиев, Красимир Милошев, Алан Диас, Селсо Рапосо, Карлос Франса (46' - Димо Бакалов), Симеон Славчев, Антонио Вутов, Димитър Митков (77' - Илия Димитров), Мики Орачев