След хаос с ВАР: Коялипу бележи, ЦСКА бие

"Червените" пребориха трудно Берое, излязоха десети

ЦСКА записа втора поредна победа в първенството - 1:0 срещу Берое. Единственото попадение отбеляза Годуин Коялипу от дузпа в самия край на първото полувреме.

Мачът се игра в Благоевград заради ремонта на националния стадион "Васил Левски", където "червените" домакинстват заради реконструкцията на своя дом "Българска армия". Близо 7000 фенове на ЦСКА изпълниха докрай централната трибуна.

Именно внушителният брой зрители предизвика хаос. Първият съдийски сигнал се забави с около 15 минути, защото правостоящи привърженици пречеха на оптималната работа на ВАР. В крайна сметка от двата щаба подписаха декларации, че няма да протестират при евентуални неточности на системата.

Именно ВАР влезе в употреба при ключовия момент в двубоя. Малко преди почивката Марселино Кареасо падна в наказателното поле с претенцията, че е бил препънат от Мануел Монселио. Първоначално страничният съдия вдигна засада, но след преглеждане на ситуацията главният рефер Димитър Димитров отсъди дузпа. Решението му предизвика гневни реакции на пейката на Берое.

Годуин Коялипу стреля точно в долния десен ъгъл. Това е трето попадение за нападателя от пристигането му в ЦСКА. През второто полувреме пък Джейсън Локило нацели горната греда от пряк свободен удар.

Берое стоеше равностойно на терена. Гостите от Стара Загора пропуснаха и няколко чудесни ситуации пред вратата на Густаво Бусато, който отново изведе ЦСКА като капитан.

С втората си поредна победа под ръководството на Александър Томаш "армейците" събраха 9 точки и се изкачиха на десетото място. Берое пък остава девети с 10 точки.