След много ВАР: Славия спря ЦСКА в "Овча купел"

Анулирана дузпа, отменено попадение, автогол и 1:1

След серия драматични намеси на ВАР, ЦСКА и Славия завършиха 1:1 на стадион "Александър Шаламанов". Така и двата тима сложиха край на впечатляващите си серии от поредни победи в първенството - 5 за "червените" и 4 за "белите".

Реферът Станимир Тренчев се превърна в централна фигура в заключителните минути на първото полувреме. Той най-напред отсъди дузпа за Славия, но получи сигнал да прегледа ситуацията. В крайна сметка Тренчев прецени, че няма нарушение на Енес Махмутович срещу Венцислав Керчев.

Малко по-късно Джонатан Линдсет прати топката във вратата. ВАР арбитърът Ивайло Стоянов извика Тренчев да види с очите и това положение. В крайна сметка попадението беше отменено заради игра с ръка на Дюкенс Назон.

След почивката на терена остана горещо. В 67-ата минута миналият през академията на Барселона Мартин Георгиев си отбеляза автогол. Последваха още натоварени минути в буса на ВАР, този пък заради евентуална засада на Джонатан Линдсет.

"Белите" обаче не се отказаха и стигнаха до заслужена точка. В 86-ата минута 17-годишната резерва Роберто Райчев изравни след центриране на Ертан Томбак.

ЦСКА остава лидер с 42 точки - с 3 повече от Черно море и с 6 от Лудогорец, който обаче има и два мача по-малко.