Спас Делев спаси Лудогорец от издънка в Пазарджик

Втора поредна победа за разградчани в българския елит

Лудогорец се поздрави с очаквана, но трудна победа в Първа лига. Действащите шампиони отказаха Хебър Пазарджик с 3:1 в мач от 24-ия кръг, който се изигра на стадион „Георги Бенковски“.

Футболистите на Ивайло Петев потрепериха през по-голяма част от двубоя, но в заключителните минути наклониха везните в своя полза. В герой за разградчани се превърна Спас Делев, който наниза две попадение, а Игор Тиаго добави още едно, докато за играчите на Владимир Манчев точен бе Арсенио Валпорт.

„Орлите“ продължават да се намират на второто място с 56 точки, а отборът от Пазарджик е незавидната 15-та позиция с 16 точки. Така след паузата за националните отбори тимът от Разград ще приеме Ботев Враца на 8 април, докато Хебър ще бъде домакин на Черно море ден по-късно.

Спас Делев откри резултата в 22-та минута, когато стана за момент непокрит в противниковото наказателно поле и получи пас от Якуб Пьотровски за 1:0 в полза на гостите. В 43-та минута домакините изненадаха своите съперници след атака, завършена от Арсенио Валпорт, който остана сам срещу Серджио Падт и не сбърка.

Делев отново напомни за себе си в 70-та минута. Тогава нисичкият нападател засече центриране на Дени Групер с глава за 2:1 в полза на разградчани. В добавеното време „орлите“ сложиха точка на спора, след като Игор Тиаго вкара на празна врата и това бе всичко.