Вече под дъното: Андора ни шамароса за Евро 2024

Юношите до 19 години отпаднаха без спечелена точка

Срамът вече става норма за българския футбол на национално ниво. Юношите до 19 години загубиха с 1:2 от тоталния аутсайдер Андора и не успяха да се класират за елитните квалификации за Евро 2024.

България беше домакин на първата група от надпреварата. В предишните двубои те записаха нулеви равенства срещу Сърбия и Шотландия и приключват на последното място в групата.

Това беше първа победа за андорците на това ниво от 2016 г. насам. Оттогава те имат единствено поражения.

Младите футболисти на селекционера Йордан Петков поведоха в края на първото полувреме с гол на Мартин Георгиев. Гостите обаче стигнаха до пълен обрат през втората част.

Така България завършва групата на последно място с актив от две точки. Андора е на трета позиция, а напред към елитните квалификации отиват Сърбия (4) и Шотландия (7).

Мъжкият тим също приключи квалификациите за Евро 2024 без победа - за първи път при съвременния формат на квалификациите. Техническият директор на БФС Георги Иванов пък анонсира нова методика и философия - невиждана до този момент у нас - която ще бъде презентирана на 8 декември.