Вратар и червен картон ни спряха срещу Беларус

0:0 в Унгария на старта на Лигата на нациите

Facebook

България изпусна Беларус и завърши 0:0 в първия си мач от новото издание на Лигата на нациите.

Мачът в Унгария мина под диктовката на "лъвовете", които обаче така и не се възползваха от преимуществото си.

Допълнително ги затрудни червеният картон на Филип Кръстев, който ни остави с човек по-малко в последните 20 минути.

Цели седем бяха точните удари на "трикольорите" през първото полувреме.

Първата възможност в мача се откри за нашите в 5'. Кирил Десподов получи топката от Филип Кръстев, освободи се и стреля. Вратарят Лапухов обаче внимаваше и извади топката в ъглов удар. Само след още две минути "лъвовете" отново бяха много близо до гол. Капитанът Десподов подмина левия бек на беларусите, пусна успореден пас в наказателното поле. На задна греда Радослав Кирилов стреля, но слабо и пред голлинията Захар Волков предотврати сигурен гол.

Първата възможност за съперника дойде в 16', когато Шикавка влезе в наказателното поле, но Фабиан Нюрнбергер изчисти в ъглов удар. Само след две минути българският вратар Димитър Митов трябваше да спасява опасен изстрел на Дмитрий Антиевски.

Снимка: Facebook

В 31' и 33' вратарят на Беларус Лапухов показа сериозна каса. Най-напред спаси с една ръка долу до гредата опасен удар със завъртане на Алекс Колев, който завърши атака на Груев и Десподов. Секунди по-късно при открадната топка пък асът на ПАОК влезе от ляво, а стражът излезе и скъси дистанцията, за да спре топката с две ръце.

Четири минути преди края на първата част стражът на Беларус отново отказа българите. Филип Кръстев тръгна на дрибъл и стреля от движение от ляво по диагонала, но Лапухов бутна топката над гредата. Само минута по-късно и Беларус можеше да стигне до голов удар. Дмитрий Антилевски получи полувисока топка и не успя да стреля.

Българският отбор започна с преса втората част, за да отнема топката преди половината. Това даде резултат в 53', когато Ради Кирилов получи топката на границата на наказателното поле и стреля много силно. Лапухов обаче се разтегна и с една ръка спаси.

В 74' българите останаха 10 на терена. Филип Кръстев беше отстранен заради фаул в гръб срещу Захар Волков в половината на България. Това даде импулс на беларусите и те тръгнаха да атакуват.