Вратарски грешки определиха кой отива на бараж

Изненада в групата на изпадащите в Първа лига

Две грешки на вратаря Иван Гошев пратиха Берое на бараж за оцеляване. Заралии отстъпиха с 1:3 при гостуването си на Хебър Пазарджик от последния кръг в групата на изпадащите в Първа лига.

Домакините поведоха в края на първата част чрез Ивайло Михайлов, който се възползва от неразчетено излизане на стража Гошев.

Тонислав Йорданов изравни в 82', когато беше точен от дузпа, отсъдена за фал на Марк-Емилио Папазов срещу Густаво Каскардо.

Нов гаф на Гошев обаче позволи на Папазов да се реваншира на своите, възстановявайки аванса за Хебър в първата минута от добавеното време. Малко по-късно юношата на ЦСКА сложи точка на спора - 3:1.

Така Хебър запази мястото си в елита. В Първа лига през следващия сезон ще бъдат също Пирин Благоевград, който победи с 2:0 Спартак Варна, както и Ботев Враца, въпреки че загуби с 1:3 от Септември София.

Берое завършва на 14-ата позиция и ще мери сили с петия във Втора лига - Спортист Своге, в баража.