Закани и нападки: Локо Пловдив задмина Левски

Илиан Илиев: ВАР съдията имаше мисия. Крушарски: Борим се за второто място

Локомотив Пловдив свали Левски от четвъртото място след победа с 1:0 над третия Черно море. Единственото попадение вкара Оливер Камдем през първото полувреме. А тимът на Александър Томаш продължи отличната си серия, след като в миналия кръг удари ЦСКА с 2:1 като гост.

Няколко спорни отсъждания ядосаха треньора на гостите Илиан Илиев. В 60-ата минута гол на Илиан Илиев-младши беше отменен заради засада на Атанас Илиев, който посегна за топката, без да играе с нея. В края на мача гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Милош Петрович в наказателното поле на Локомотив Пловдив. Реферът Никола Попов и ВАР обаче прецениха, че няма основание за най-тежкото наказание във футбола.

Националният селекционер изрази претенции към видео-асистент арбитъра Иво Андреев, когото нарече мисионер. "Това лице почти винаги има някаква мисия. Аз бях сигурен, че той като ВАР със сигурност ще отсъжда винаги срещу нас. Тези неща не са маловажни, когато искаме да сме равнопоставени, а всички знаят, че не сме. Не само ние, има и други такива", коментира Илиев.

В същото време собственикът на Локомотив Пловдив Христо Крушарски се закани, че тимът се бори за второто място. "Ние ще си създаваме български футболисти. Има още четирима млади освен вратаря ни. Аз ще налагам моята работа. Работа, работа, работа и резултат", заяви бизнесменът.

Черно море остава на трето място с 58 точки, на две точки зад ЦСКА. Локомотив Пловдив е четвърти с 53 точки, а Левски е пети с 51.