Арсенал наказа слаб ПСЖ (ВИДЕО)

За най-дългата серия без загуба с Микел Артета начело

Арсенал навлезе в най-дългата си серия без загуба с Микел Артета начело. "Артилеристите" победиха с 2:0 Пари Сен Жермен у дома във втория кръг от основната фаза на Шампионската лига. Така Арсенал не познава поражението в 15 поредни двубоя (12 успеха и 3 равенства).

Тази вечер Арсенал доминираше срещу ПСЖ и се поздрави със заслужена победа. Домакините поведоха в 20', когато Леандро Тросар центрира отлично, а Кай Хаверц изпревари вратаря Джанлуиджи Донарума и отбеляза с глава.

Греда на Нуно Мендеш и спасяване на Давид Рая срещу Ашраф Хакими бяха двете възможности пред французите, преди Букайо Сака да покачи на 2:0 за Арсенал в 35'. Капитанът на "артилеристите" центрира силно от пряк свободен удар, никой не игра с топката и тя влетя в мрежата зад Донарума.

Арсенал водеше с 2:0 на почивката и срещу Лестър през уикенда, но допусна изравняване, преди все пак да вземе своето. Тази вечер отборът от Северен Лондон бе научил урока си и заключи вратата през втората част.

По този начин Арсенал се утвърди като кошмара на ПСЖ в Европа. Парижани имат 3 загуби и 2 равенства срещу "артилеристите". Няма тим, срещу който ПСЖ да е изиграл повече мачове без успех в евротурнирите.

В следващия си мач селекцията на Луис Енрике гостува на Ница в Лига 1, докато Арсенал е домакакин на новака Саутхемптън във Висшата лига.