Арсенал намери своя герой в Рая (ВИДЕО)

Вижте всички резултати в Шампионската лига тази вечер

Арсенал се добра до 0:0 като гост на Аталанта в откриващия кръг от основната фаза на Шампионската лига. В герой за "артилеристите" се превърна вратарят Давид Рая, който спаси дузпа, както и добавката след нея.

Двата тима не оправдаха очакванията преди почивката. Единствената голова възможност се откри пред Букайо Сака от англичаните, чийто изстрел от пряк свободен удар бе отразен от стража Марко Карнезеки.

Колегата му Рая нямаше работа преди почивката, но блесна в началото на втората част. Томас Партей повали Едерсон в наказателнто поле и за домакините беше отсъдена дузпа.

Рая изби удара на Матео Ретеги от бялата точка, обаче нападателят на италианците се озова пред опразнената врата при добавката. Стражът на Арсенал все пак успя да се намеси пред голлинията.

Испанецът стана четвъртият вратар на "топчиите", спасил дузпа в Шампионската лига. Преди него това сториха Ричард Райт (срещу Панатинайкос през 2001 г.), Йенс Леман (срещу Виляреал през 2006-та) и Лукаш Фабиански (срещу Байерн Мюнхен през 2014-та).

До края и Джан Пиеро Гасперини, и Микел Артета погледнаха към скамейката в търсене на победен гол. Хуан Куадрадо дебютира за Аталанта и отправи два далечни удара, а Рахийм Стърлинг влезе на мястото на Сака. Така фланговият футболист се превърна в първия, играл за 4 различни английски тима в Шампионската лига - Ливърпул, Манчестър Сити, Челси и сега Арсенал.

Нулевото равенство в Бергамо се запази. За Арсенал следват 4 мача в рамките на 9 дни, като в неделя предстои шампионатен сблъсък с Манчестър Сити на Етихад Стейдиъм. Последният двубой от маратона е домакинство на Пари Сен Жермен в Шампионската лига. Във втория кръг Аталанта - носител на трофея в Лига Европа, ще пътува до Германия за мач с украинския Шахтьор Донецк.