Арсенал разпиля Ланс за отмъщение (ВИДЕО)

„Артилеристите“ поставиха рекорд преди почивката

Арсенал се класира за осминафиналите на Шампионската лига със стил! "Артилеристите" разгромиха с 6:0 гостуващия Ланс в мач от петия кръг на група 2. Така тимът на Микел Артета си отмъсти на съперника за изненадващото поражение с 1:2 във Франция през октомври.

"Топчиите" решиха спора още през първата част, превръщайки се в първия английски тим с аванс от 5 гола на почивката в двубой от най-авторитетния клубен турнир.

Кай Хаверц започна там, откъдето завърши през уикенда, когато донесе минималния срещу Брентфорд във Висшата лига. Германският национал откри резултата още в 13'.

Арсенал уби интригата в рамките на 6 вихрени минути. В 21' Габриел Жезус покачи на 2:0, в 23' бе точен и Букайо Сака, а Габриел Мартинели съвсем влоши настроението на гостуващите фенове в 27'.

В добавеното време на първата част Мартин Йодегор направи резултата 5:0 със страхотно воле.

През тези 45 минути младата звезда на Арсенал Сака стана едва третият с гол и асистенция в три поредни домакинства в Шампионската лига, като се нареди до Луис Суарес (също 3 през 2015/2016) и Карим Бензема (4 през 2011/2012).

След паузата Арсенал намали темпото и добави само едно попадение - на резервата Жоржиньо от дузпа 4 минути преди изтичането на редовното време.

Това е най-изразителната победа за английски над френски отбор в евротурнирите в историята.

С нея "артилеристите" вече са недостижими на върха в групата с актив от 12 точки, следвани от ПСВ Айндховен, който е с 8, след като победи с 3:2 Севиля като гост. Ланс заема третата позиция с 5 точки, а Севиля е на дъното с 2.

В последния кръг - на 12 декември, Арсенал гостува в Нидерландия, докато Ланс приема Севиля.