Автогол в края остави "Звезда" извън Шампионската лига

Сръбският гранд отпадна от "Макаби" Хайфа след драма в Белград

"Цървена звезда" остана на крачка от групите в Шампионската лига! Сръбският гранд беше елиминиран от "Макаби" Хайфа след изключителна драма на ст. "Райко Митич" ("Мала Маракана") в Белград. Гостите се добраха до 2:2 в края с автогол на резервата Милан Павков и спечелиха плейофния сблъсък с общ резултат 5:4, след успеха си с 3:2 в Израел преди седмица.

Така "Макаби" стигна до основната фаза на най-авторитетния клубен турнир за първи път от 2009 г. насам. Същевременно "Звезда" прекъсна серията си от 5 победи у дома и допусна поражение на свой терен в квалификациите на Шампионската лига едва за втори път в последните 16 години.

"Звезда" поведе в 27' чрез Александър Пешич, който се разписа за трети път в последните 3 мача. В 43' Мирко Иванич вдигна отново на крака 52-е хиляди по трибуните, удвоявайки аванса на домакините.

В добавеното време на първата част обаче за "Макаби" бе отсъдена дузпа заради игра с ръка на Славолюб Сърнич. Ударът на Долев Хазиза от бялата точка беше отразен от бившия вратар на "Лудогорец" Милан Борян, но секунди по-късно той се превърна от герой в грешник, пропускайки в мрежата зад себе си далечен шут на Даниел Сундгрен.

Израелците бяха по-активни след почивката - Борян спря Францди Пиеро, а Пиер Корну удари греда. В 90' обаче влезлият като резерва Павков си отбеляза нелеп автогол, отклонявайки топката неспасяемо при центриране на Омер Ацили от пряк свободен удар 2:2.

Така "Макаби" продължава към групите на Шампионската лига, като ще бъде поставен в последната четвърта урна при жребия в Нион (Швейцария).

В друг двубой от плейофите чешкият "Виктория" Пилзен обърна "Карабах" (Азербайджан) от 0:1 до 2:1 у дома и влезе в групите на Шампионската лига, само година след като беше отстранен от ЦСКА в същата фаза на Лигата на конференциите.