Байерн изхвърли ПСЖ от Европа (ВИДЕО)

Баварците са на четвъртфинал в ШЛ за трета поредна година

Байерн изхвърли Пари Сен Жермен от Шампионската лига! Баварците спечелиха с 2:0 у дома в реванша от осминафиналите и продължават напред с общ резултат 3:0 (1:0 в Париж в първия мач).

За германците това е трето поредно класиране на четвъртфинал в най-престижния клубен турнир. Същевременно ПСЖ отпадна на старта на елиминациите за 5-и път в последните 7 сезона.

Тази вечер головете за Байерн отбелязаха бившият играч на ПСЖ - Ерик Максим Чупо-Мотинг в 61' и влезлият като резерва Серж Гнабри в 90'.

На Алианц Арена, Байерн изненадващо предостави инициативата на съперника в началните минути, разчитайки на отличната си организация в защита.

ПСЖ понесе тежък удар в 36', когато капитанът Маркиньос напусна контузен, отстъпвайки мястото си на Норди Мулер. Впоследствие домакините бяха близо до откриване на резултата чрез Леон Горецка и Джамал Мусиала.

В 38' обаче груба грешка на стража на Байерн - Ян Зомер, позволи на Витиня да стреля към опразнената врата, преди Матайс Де Лихт да притича и да избие топката от голлинията.

През втората част попадение на Чупо-Мотинг не бе зачетено заради засада на Томас Мюлер след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

В 61' Байерн все пак поведе чрез камерунския си голмайстор. С основна вина за гола е Марко Верати, на когото Мюлер отне топката около границата на наказателното поле.

До края ПСЖ тръгна напред, а Байерн разчиташе на контраатки, няколко от които бяха провалени на включилия се слабо от пейката Лерой Сане. В 90' Гнабри все пак сложи точка на спора, след като беше изведен от друга резерва - Жоао Кансело.

Победата е осма поредна за Байерн в Шампионската лига през настоящия сезон, като тимът на Юлиан Нагелсман продължава без допуснат гол в Мюнхен. Баварците нямат поражение у дома във всички турнири от над година.