"Байерн" ликува срещу "Интер", Левандовски с хеттрик за "Барселона"

Предстои интригуващ сблъсък в Мюнхен

"Байерн" срази "Интер" с 2:0 като гост и стартира груповата фаза на Шампионската лига с победа! Лерой Сане даде аванс на баварците в 25', а в 66' бившият играч на "Манчестър Сити" беше в основата на атака, завършила с автогол на Данило Д'Амброзио.

Тимът на Юлиан Нагелсман доминираше в дълги периоди от двубоя на "Джузепе Меаца". Домакините не застрашиха сериозно вратата на Мануел Нойер преди почивката.

Освен попадението на Сане, "Байерн" имаше и няколко пропуска през първата част, включително три поредни - изстрел на Алфонсо Дейвис, който бе спасен от стража Андре Онана, блокирана добавка на Томас Мюлер и неточно изпълнение на Марсел Забитцер.

"Интер" се събуди през втората част и можеше да изравни още в началните минути, Марцело Брозович обаче не съумя да отбележи, а след това Нойер отрази удар на Един Джеко.

"Байерн" удържа на натиска и нанесе втория си удар в 66' при отлична контраатака. Минута по-късно Садио Мане беше спрян от Онана.

"Нерадзурите" пък пропуснаха да направят заключителните минути напрегнати - Хоакин Кореа стреля неточно в 83'.

В другия двубой от група 3 "Барселона" разби с 5:1 аутсайдера "Виктория" Пилзен у дома. С хеттрик блесна бившата звезда на "Байерн" Роберт Левандовски (34', 45+3', 67'), а по едно попадение добавиха Франк Кесие (13') и Феран Торес (71').

Идната седмица предстои мегасблъсък - Левандовски и "Барселона" гостуват на "Байерн" в най-интригуващия мач от кръга.