Байерн отново се оказа голяма хапка за Юнайтед (ВИДЕО)

Зрелище със 7 гола в Мюнхен, невероятната баварска серия продължава

Байерн срази Манчестър Юнайтед с 4:3 у дома в зрелищен мач от първия кръг на груповата фаза в Шампионската лига.

Така баварският колос отново се оказа голяма хапка за "червените дяволи", срещу които има вече 4 успеха в последните им 6 двубоя. Тимът на Томас Тухел удължи и впечатляващата си серия без загуба в основната фаза на турнира на 35 мача.

Юнайтед допусна 4 гола в един двубой в Шампионската лига за първи път от 1994 г., когато бе разбит с 0:4 от Барселона. "Червените дяволи" загубиха 4 от първите си 6 мача за сезона за последно през 1987 г. Тогава слабата форма стана причина за раздялата с мениджъра Рон Аткинсън, а на негово място беше назначен впоследствие превърналия се в легенда Сър Алекс Фъргюсън.

Днес англичаните започнаха вдъхновено на Алианц Арена и вратарят на домакините Свен Улрайх със сетни усилия изби удар на Кристиан Ериксен.

На Байерн отне време да намери своя ритъм, но когато това се случи тимът на Томас Тухел вкара два гола за 4 минути. В 28' стражът на гостите Андре Онана се намеси нескопосано и топката влетя в мрежата му при далечен изстрел на Лерой Сане. В 32' Серж Гнабри покачи на 2:0, откривайки головата си сметка за кампанията.

Юнайтед отвърна в началото на втората част чрез Расмус Ойлун, но Хари Кейн възстанови двата гола аванс на Байерн в 53' от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ериксен след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

Гостите съхраниха надеждите си в 88', когато, макар и паднал, Каземиро се разписа. Във втората минута от добавеното време обаче резервата Матис Тел заби топката над Онана за 4:2.

"Червените дяволи" намериха сили за ново попадение на Каземиро в последните секунди. За повече отборът на Ерик тен Хаг нямаше време.