Байерн показа две лица, но взе своето в Истанбул (ВИДЕО)

Хари Кейн блесна и срещу Галатасарай

Байерн се отърси от слабо първо полувреме, за да се наложи с 3:1 над Галатасарай като гост в мач от третия кръг в група 1 на Шампионската лига.

С успеха, в основата на който беше капитанът на Англия Хари Кейн, баварците удължиха на 16 мача серията си от поредни победи в основната фаза на най-престижния клубен турнир.

Същевременно Галатасарай продължава да няма успех у дома срещу германски отбор в Шампионската лига - вече 3 загуби и 3 равенства.

На Рамс Парк, вдъхновен от вярната си публика, тимът на Галатасарай започна отлично. Мауро Икарди и Керем Актюркоглу поставиха под напрежение отбраната на Байерн. Селекцията на Томас Тухел обаче нанесе своя удар при контратака в 8', завършена от Кингсли Коман.

Домакините притиснаха Байерн и в 30' Икарди вкара от дузпа с "Паненка", след като бе фаулиран от Йошуа Кимих.

Малко преди почивката вратарят на баварците Свен Улрайх спря Актюркоглу, а Икарди прати топката над напречната греда при добавката.

Байерн пое инициативата след 60', когато съперникът показа признаци на умора. В 73' Хари Кейн възстанови аванса на баварците, преди да асистира на Джамал Мусиала в 79'.

В другия ранен мач от Шампионската лига тази вечер Интер спечели с 2:1 срещу гостуващия Залцбург в група 2.

Алексис Санчес откри за "нерадзурите" в 19', но Оскар Глух изравни в 57' Тимът на Симоне Индзаги изкова трите точки с точно изпълнена дузпа от Хакан Чалханоглу в 64'.

Така Интер удължи на 9 мача серията си без поражение срещу австрийци на Сан Сиро.