"Байерн" съвсем вгорчи вечерта на Левандовски и компания

Класически успех за баварците срещу "Барселона" насред "Камп Ноу"

"Байерн" съвсем вгорчи вечерта на "Барселона" в Шампионската лига. Баварците спечелиха с 3:0 насред "Камп Ноу" в мач от петия кръг на група 3. Каталунците отпаднаха от турнира още след ранния двубой, в който "Интер" разгроми с 4:0 гостуващия "Виктория" Пилзен.

Днес "Байерн" поведе още в 10' чрез Садио Мане, а Ерик Максим Чупо-Мотинг се разписа в четвърти пореден мач, за да покачи на 2:0 в 31'.

Крайния резултат оформи влезлият като резерва Бенжамен Павар с попадение в петата минута от добавеното време.

Бившата звезда на баварците Роберт Левандовски остана на терена 82 минути, но отново не успя да се разпише срещу "Байерн". През първото полувреме полякът изработи дузпа, но главният съдия отмени решението си след консултация със системата за видеоповторения (VAR).

Поражението е шесто поредно за "Барселона" от "Байерн" - 2:3 (2015), 2:8 (2020), 0:3 (2020), 0:2 преди месец и загубата с 0:3 тази вечер.

Така "Байерн" е на върха след успех №5 и пълен актив от 15 точки. На второ място е "Интер" с 10, пред "Барселона" с 4 и билет за Лига Европа. Чешкият "Виктория' Пилзен остава закотвен на дъното с 0 точки.