Барселона разпиля Антверпен в паметна вечер за Лева (ВИДЕО)

Каталунците без проблеми във временния си дом и в ШЛ

Барселона разпиля Антверпен с 5:0 в мач от първия кръг на група 8 в Шампионската лига. Каталунците започнаха еврокампанията във временния си дом Естадио Олимпико, но това не им попречи да запишат разгром.

Тимът на Шави Ернандес поведе още в 11', когато лятното попълнение Жоао Феликс вкара в дебюта си в турнира със синьо-червения екип. Португалецьт завърши страхотна многоходова акция.

Само 8 минути по-късно Роберт Левандовски удвои. За полския таран попадението е под №100 в евротурнирите.

В 22' Барселона покачи на 3:0, след като Жел Батай си вкара автогол, засичайки центриране на Рафиня.

Резултатът стана 4:0 благодарение на Гави в 54', преди Феликс да реализира пети гол в 66', възползвайки се от подаване на Рафиня. Бразилецът получи бурни аплодисменти от публиката две минути по-късно, когато отстъпи мястото си на суперталанта Ламин Ямал.

Със своите 16 години и 68 дни последният стана вторият най-млад, записал минути в Шампионската лига. Пред него е Юсуфа Мукоко - за Борусия Дортмунд на 16 години и 18 дни.

В другия двубой от група 8 Порто се наложи с 3:1 над Шахтьор Донецк. Всички попадения в Хамбург, където украинският тим домакинства заради войната в страната си, паднаха преди почивката.

Галено на два пъти - в 8' и 15', и Мехди Тареми бяха точни за "драконите", а гола за Шахтьор вкара Кевин Келси в 13'.