Барселона разпиля кошмара Байерн

Левандовски отбеляза на бившите, но героят е друг

След 6 поредни мача без победа срещу Байерн, Барселона прати в историята баварския си кошмар! Испанският гранд разби германския с 4:1 у дома в най-интригуващия мач от третия кръг на Шампионската лига.

На Естадио Олимпико в каталунската столица, домакините поведоха още в 1', когато капитанът Рафиня беше изведен сам срещу Мануел Нойер, преодоля го с лекота и прати топката в мрежата.

Гостите помислиха, че са изравнили в 10' чрез Хари Кейн, но попадението му не беше зачетено заради засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

Английският нападател все пак направи резултата 1:1 в 18', възползвайки се от подаване на Серж Гнабри.

В 36' бившата звезда на Байерн Роберт Левандовски възстанови аванса на Барселона. В хода на атаката останаха съмнения за нарушение на Фермин Лопес срещу Ким Мин-Джае, обаче съдиите прецениха, че такова няма.

Малко преди почивката Рафиня покачи на 3:1 след брилянтен пас на Марк Касадо, а в началото на втората част сценарият се повтори, като този път асистенцията беше на европейския шампион Ламин Ямал.

Така "блаугранас", водени от екс треньора на съперника Ханзи Флик, записаха втори пореден успех в основната фаза, докато Байерн загуби трето поредно гостуване в турнира за първи път. Поражението е и второ поредно в Шампионската лига за баварците, които нямаха такова в предишните си 41 двубоя.

В следващия кръг тимът на Венсан Компани приема Бенфика, докато Барселона ще пътува до Сърбия за мач с аутсайдера Цървена звезда.