Бенфика довърши Брюж, Жоао Марио влезе в историята (ВИДЕО)

Португалският гранд е на четвъртфинал в ШЛ за втора поредна година

Бенфика се класира с лекота за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като разгроми с 5:1 гостуващия Брюж. Така лисабонските "орли" продължават напред с общ резултат 7:1 (2:0 в Брюксел). Португалският гранд е сред най-добрите 8 в турнира за втора поредна година. Междувременно халфът Жоао Марио влезе в историята с любопитен рекорд.

На Ещадио да Луж, Бенфика изненадващо се нуждаеше от 37 минути, за да поведе. Чакането обаче си заслужаваше - завърши с красив гол на Рафа Силва, който преодоля двама бранители на съперника, преди да прати топката елегантно в мрежата зад Симон Миньоле.

Малко преди почивката Гонсало Рамош покачи на 2:0. В началото на втората част той се разписа отново и вече има 23 попадения във всички турнири през настоящата кампания.

Дебютното участие на Брюж в елиминациите на Шампионската лига се превърна в кошмар в 71', когато Жоао Марио вкара за 4:0 от дузпа, отсъдена за фал на Абакар Сила срещу влезлия като смяна Жилберто.

Жоао Марио стана първият с 5 гола от дузпа в рамките на един сезон в Шампионската лига, като подобри постижението на Лионел Меси (2011/2012 и 2020/2021), Кристиано Роналдо (2017/2018), Роберт Левандовски (2016/2017), Томас Мюлер (2014/2015) и Артуро Видал (2013/2014).

Шоуто в португалската столица продължи в 77' с 5:0 чрез резервата Давид Нерес, а Брюж стигна до почетно попадение 3 минути преди края, когато Бьорн Мейер преодоля вратаря Одисеас Влаходимос за първи път в сблъсъка.