Бенфика не остави шанс на Брюж (ВИДЕО)

Португалският гранд крачи към четвъртфиналите на ШЛ

Бенфика направи огромна крачка към четвъртфиналите на Шампионската лига! Португалският гранд спечели с 2:0 като гост на аутсайдера Брюж. Така "орлите" затвърдиха великолепната си форма далеч от дома в турнира - 9 поредни мача без поражение от август 2021 г. насам.

Лисабонският тим владееше инициативата, но Фредрик Аурснес, Антонио Силва и Гонсало Рамош направиха пропуски, а топката се отби в напречната греда на вратата, пазена от Симон Миньоле, след удар на Рафа Силва.

В края на първата част гол на Денис Одой от белгийците не беше зачетен заради засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

След почивката Рамош отново пропиля отлична възможност за Бенфика, преди да изработи дузпа след контакт с Джак Хендри.

Изпълнението на Жоао Марио от бялата точка беше слабо, но халфът имаше късмет - топката се оплете в мрежата с помощта на напречната греда. За полузащитника това е седмо попадение от началото на годината и под №17 за сезона. Той се разписа от дузпа в Шампионската лига за четвърти път през настоящата кампания.

Бенфика сложи точка на спора в 88', когато влезлият като резерва Давид Нерес отне на Бьорн Мейер, излезе сам срещу вратаря и не сбърка.

Така Брюж има едва една победа в 10-те си мача след световното първенство в Катар. Бенфика отговори подобаващо на белгийците, чийто "Туитър" акаунт написа преди двубоя "Орлите може и да владеят небето, но земята е на фермерите!".

Реваншът на Ещадио Да Луж в Лисабон е насрочен за 7 март (вторник).