"Бенфика" се развихри в Израел и свали ПСЖ от върха

"Орлите" вкараха 6 гола на "Макаби" Хайфа

"Бенфика" свали "Пари Сен Жермен" от върха в група 8 на Шампионската лига! Лисабонските "орли" завършиха на първото място, след като разбиха с 6:1 "Макаби" Хайфа като гости в среща от последния кръг.

Тимът на Рогер Шмид е с актив от 14 точки, колкото има и ПСЖ, който победи с 2:1 "Ювентус" в Торино. Португалците обаче са отбелязали повече голове далеч от дома. "Ювентус" остава трети с 3 точки и ще играе в Лига Европа през пролетта, а "Макаби", със същия актив, е на дъното.

Днес, на ст. "Сами Офер" "Бенфика" поведе в 20' чрез Гонсало Рамош, преди Тярон Чери да изравни от дузпа 6 минути по-късно.

Гостите вдигнаха оборотите след почивката и отново излязоха напред в 59', когато се разписа резервата Петър Муса. В 69' левият бек на "Бенфика" Алекс Грималдо покачи на 3:1 с отлично изпълнен пряк свободен удар, а Рафа Силва в 73', Енрике Араужо в 88' и Жоао Марио във втората минута от добавеното време оформиха разгрома.

Така "Бенфика" продължава без загуба от началото на сезона, а серията е вече от 21 двубоя. За "Макаби" остава утехата от като цяло достойното представяне в тежката група 8, дошло след 13-годишно отсъствие от основната фаза.

В очаквания с по-голям интерес мач от групата ПСЖ спечели с 2:1 като гост на "Ювентус", но това се оказа недостатъчно на френския шампион.

На "Алианц Стейдиъм" в Торино, домакините започнаха вдъхновено и поставиха тима на Кристоф Галтие под напрежение. В 13' обаче Килиан Мбапе се оказа неудържим за италианската отбрана и отбеляза страхотен гол, с който даде аванс на ПСЖ. Със своите 23 години, той стана най-младият с 40 попадения в Турнира на богатите, подобрявайки постижението на своя съотборник Лионел Меси.

"Ювентус" изравни в 39', когато Леонардо Бонучи завърши многоходова акция, разписвайки се в Шампионската лига за първи път от 2016 г.

ПСЖ показа признаци на умора и треньорът Галтие погледна към резервната скамейка. Включването в игра на Нуно Мендеш се оказа гениален ход - португалецът отбеляза победното попадение секунди след излизането си на терена. Левият бек се възползва от извеждащ пас на Мбапе и разстреля вратаря Войчех Шчесни.

Така ПСЖ удължи на 20 мача серията си без поражение във всички турнири, включваща 16 победи и 4 равенства.

"Ювентус" е на другия полюс - стана едва вторият италиански тим с 5 загуби в груповата фаза на сезон в Шампионската лига.