Безобразен Юнайтед се срина и срещу Галатасарай (ВИДЕО)

„Червените дяволи“ започнаха с две загуби в групите на ШЛ за първи път

Гръмка издънка на Манчестър Юнайтед! Английският гранд загуби с 2:3 от Галатасарай насред Олд Трафорд в мач от втория кръг на група 1 в Шампионската лига. Така "червените дяволи" започнаха основната фаза на турнира с две поражения за първи път в историята.

Загубата - шеста в последните 10 мача, разклати още стола на мениджъра Ерик тен Хаг.

Резултатът тази вечер оставя трикратния носител на трофея (1968, 1999, 2008 г.) на дъното в група 1.

Води Байерн, който записа успех с 2:1 след обрат при гостуването си на Копенхаген. Баварците са с пълен актив от 6 точки, пред Галатасарай с 4 и Копенхаген с 1.

В "Театъра на мечтите" Юнайтед започна вдъхновено, мотивиран да се реваншира на феновете за най-лошия си старт във Висшата лига от 34 години насам. 20-кратният английски шампион поведе в 17', когато Расмус Ойлун засече центриране на Маркъс Рашфорд.

Само 6 минути по-късно отбраната се пропука - Диого Дало не успя да се пребори с бившия играч на "червените дяволи" Вилфред Заха и котдивоарецът вкара след рикошет.

За крилото попадението е четвърто в 5 двубоя срещу Юнайтед.

Стигна се до 67', когато Ойлун отново изведе домакините напред. Авансът на Юнайтед обаче издържа едва 4 минути заради неориентирани действия в защита - Керем Актюркоглу изравни за 2:2.

Драмата настъпи в 77'. Вратарят Андре Онана сбърка при подаването и Каземиро бе принуден да извърши грубо нарушение срещу Дрийс Мертенс в наказателното поле, за да предотврати почти сигурен гол. Бразилският национал беше изгонен с втори жълт картон, а Галатасарай получи дузпа.

С изпълнението се нагърби Мауро Икарди, при чийто удар топката прелетя встрани от вратата, напомняйки за пропуска му срещу Истанбулспор, превърнал се в хит в социалните мрежи.

9 минути преди края обаче аржентинецът се измъкна и преодоля елегантно Онана, за да донесе успеха на турския гранд - първи при визита в Шампионската лига от близо 11 години. "Джим Бом" победи Брага с 2:1 на 5 декември 2012 г. В групата бяха още Клуж и... Юнайтед.