"Челси" се разправи с "Милан", Рийс Джеймс над всички

Комфортна класика за "сините" от Лондон в Шампионската лига

"Челси" победи "Милан" с 3:0 у дома в мач от третия кръг на група 5 на Шампионската лига.

Успехът е първи в турнира за мениджъра на "сините" от Лондон - Греъм Потър. Същевременно "росонерите" продължиха лошата си серия на "Стамфорд Бридж", допускайки четвърта поредна загуба.

Над всички тази вечер беше десният бек на домакините Рийс Джеймс. Със своите 22 години и 301 дни, той стана най-младият играч на "Челси" с гол и асистенция в един мач от Шампионската лига.

Резултата откри Уесли Фофана в 24' с дебютното си попадение турнира. Само четвърт час по-късно обаче френският бранител беше сменен принудително, след като получи контузия в дясното коляно. Лятната покупка на "Челси" напусна терена със сълзи на очи.

"Челси" удвои аванса си в 56', когато Джеймс намери отлично Пиер-Емерик Обамеянг и габонецът не сбърка. 5 минути по-късно Джеймс оформи крайния резултат - 3:0, и си осигури наградата за играч на мача.

В група 5 води "Залцбург" с актив от 5 точки, пред "Челси" и "Милан" с по 4, а "Динамо" Загреб е на последното място с 3.