Червен картон и липсата на Холанд спряха "Сити"

"Гражданите" направиха 0:0 с "Копенхаген" в Шампионската лига

"Манчестър Сити" завърши 0:0 като гост на "Копенхаген" в среща от четвъртия кръг в група 7 на Шампионската лига. Английският тим пропусна дузпа, гол на Родри беше отменен, а след 30' игра и с 10 души заради червен картон на Серхио Гомес.

Тимът на Пеп Гуардиола все пак води в класирането с 10 точки, а домакините заемат трета позиция с едва 2 от четири мача.

Тази вечер "Сити" беше без голямата си звезда Aрлинг Холанд, който остана неизползвана резерва.

Любопитното е, че за първи път в последните си 24 мача в Шампионската лига "Манчестър Сити" не успя да отбележи. "Гражданите" прекъснаха и серията си от 6 победи във всички турнири.

Двубоят предложи изключително интересни моменти през първите 30 минути и намеса на системата за видеоповторение VAR три пъти при решаващи ситуации.