"Динамо" Загреб изхвърли "Лудогорец" от ШЛ

Разградчани загубиха на "Максимир" с 2:4, завършиха мача с 8 души

И този сезон "Лудогорец" не успя да влезе в групите на Шампионската лига. "Орлите" за втори път загубиха от "Динамо" Загреб. На "Максимир" те отстъпиха с 2:4 и така с общ резултат 3:6 се сбогуваха с турнира на богатите.

Снимка: БГНЕС

"Орлите" завършиха двубоя с осем човека след червени картони на Доминик Янков, Рик Джонатан и Жан Карничник. В края тийм мениджърът Николай Кирчев бе изгонен от резервната скамейка.

Домакините поведоха още в 12-ата минута с гол на Йосип Дрмич. Доминик Янков пък бе изгонен 5 по-късно. Десет минути след това Мислав Оршич бе точен от дузпа, а в 44-ата минута направи резултата класически - 3:0. В самия край на полувремето Кирил Десподов върна един гол, а в началото на втората част се разписа и от дузпа.
В 73-ата минута разградчани вече бяха с 9 човека, след като Рик Джонатан получи втори жълт картон. 5 минути преди края на мача драмата стана пълна. Жан Карничник фаулира играч на "Динамо" в наказателното поле, за да предотврати сигурен гол. Съдията първо даде дузпа и жълт картон за защитника на "Лудогорец", а след консултация с VAR смени картона с червен. Така "орлите" останаха с 8 души на терена, а при наказателния удар Бруно Петкович вкара за 4:2.

Сега за родния първенец предстои плейоф в Лига Европа. Тимът на Анте Шимунджа ще се изправи срещу "Жалгирис", който стигна тази вечер до 1:1 срещу "Бодьо Глимт", но изоставаше с пет гола след първия мач.
„Зелените“ ще са домакини в първата среща на 18 август, а реваншът е седмица по-късно. Десетте победители от плейофите се класират за групите на втория по сила европейски клубен турнир, докато загубилите отиват в групите на Лигата на конференциите. Жребият за групите в Лига Европа ще се тегли на 26 август.