"Динамо" Загреб ликува след драма срещу "Бодьо"

Два гола в края на продълженията попариха скандинавците

"Динамо" Загреб се класира за груповата фаза на Шампионската лига след драматична победа срещу "Бодьо Глимт" в плейофния реванш. Хърватският гранд спечели с 4:1 след продължения с два гола в последните 3 минути. По този начин палачът на "Лудогорец" заличи пасива си от 0:1 в първия двубой.

Така "Динамо" разби сърцата на скандинавците, лишавайки ги от дебютно участие в групите на турнира. "Бодьо" изпусна и шанса да стане вторият норвежки тим, стигнал до основната фаза на Шампионската лига от сезон 2007/2008 насам, когато там бе "Розенборг".

Тази вечер. на своя ст. "Максимир", "Динамо" започна вдъхновено. Стражът на гостите Никита Хайкин първо спаси далечен шут на Бошко Шутало, а след това изгледа как топката прелетя над вратата му при удар на Дарио Шпикич.

"Динамо" изравни общия резултат още в 4' чрез Мислав Оршич, на когото бяха нужни два опита, за да се разпише.

Впоследствие домакините изненадващо подходиха дефанзивно и разчитаха предимно на контраатаки. "Бодьо" можеше да ги накаже, но Джоел Мвука стреля неточно. Хърватите отговориха с греда на капитана Ариян Адеми.

Десет минути преди почивката Бруно Петкович вдигна на крака публиката по трибуните със задна ножица за 2:0.

През втората част норвежците се впуснаха в атака, като пропуски направиха Мвука и Мариус Хойбратен, чийто удар бе избит от голлинията.

Резервата Алберт Грьонбек все пак отбеляза 20 минути преди края и спорът се реши с продължения. Там норвежците бяха попарени в последните 3 минути, когато появилият се като смяна Йосип Дръмич първо отбеляза, а след това асистира на Петър Бочкай за 4:1.

"Динамо" попада в четвърта урна на жребия, който ще бъде изтеглен днес от 19:00 ч. пряко по bTV Action.