"Интер" и VAR повалиха "Барселона"

Хакан Чалханоглу е героят за "нерадзурите"

"Интер" остави настрана разочароващия старт на сезона си в Италия и записа ценен успех в Шампионската лига! "Нерадзурите" победиха с 1:0 гостуващия "Барселона" в мач от третия кръг на група 3.

В герой за домакините се превърна турският национал Хакан Чалханоглу, но и VAR се намеси решително на два пъти, помагайки за незачитането на гол на Педри, както и за решението за каталунците да не бъде отсъдена дузпа в края.

Двубоят на "Джузепе Меаца" очаквано бе битка на комбинативната "Барселона" и контраатакуващия "Интер". Чалханоглу беше спрян отлично от вратаря Марк-Андре тер Стеген, преди претенциите на миланския гранд за дузпа да бъдат отхвърлени заради засада на Лаутаро Мартинес в хода на атаката. Впоследствие гол на Хоакин Кореа не беше признат, тъй като той бе зад защитата на съперника.

"Интер" нанесе своя удар малко преди почивката, когато Чалханоглу този път преодоля тер Стеген с шут от дистанция. Попадението е първо за турския плеймейър в Шампионската лига от 14 септември 2016 г. насам. Тогава халфът бе точен за "Байер" Леверкузен срещу ЦСКА Москва, също с удар извън наказателното поле.

"Барселона" отговори на предизвикателството през втората част, но първо Усман Дембеле пропусна, а след това гол на Педри не беше зачетен, защото от VAR стаичката сигнализираха, че има игра с ръка на Ансу Фати.

В края системата за видеопреглед спря каталунците за втори път, като този път работещите с нея не видяха игра с ръка в наказателното поле на "Интер". Повторенията обаче не убедиха в правотата на отсъждането.

В крайна сметка "Интер" спечели срещу "Барселона" в Милано едва за втори път в седемте им сблъсъка. Предишният успех за "нерадзурите" бе с 3:1 през сезон 2009/2010, в полуфиналите на турнира.