Интер шокира Милан за 11 минути и гледа към Истанбул (ВИДЕО)

Тимът на Симоне Индзаги продължава победния си ход

Интер победи Милан с 2:0 в първия полуфинален сблъсък между двата тима в Шампионската лига! "Нерадзурите" взеха своето в 236-ото Дерби дела Мадонина благодарение на вихрени 11 минути в началото на мача.

На Стадио Джузепе Меаца символичният гост поведе още в 8', когато Един Джеко спечели дуела с Давиде Калабрия след корнер и прати топката в горния десен ъгъл.

Босненецът стана 11-ият с голове за два различни тима в полуфиналите, нареждайки се до величия като Зинедин Зидан, Андрий Шевченко и Кристиано Роналдо.

Със своите 37 години и 54 дни той се превърна и във втория най-възрастен, разписвал се крачка преди спора за трофея. Върха държи легендата на Манчестър Юнайтед Райън Гигс, който отбеляза на 37 години и 148 дни през сезон 2010/2011.

Само 3 минути по-късно Хенрих Мхитарян удвои, възползвайки се от подаване на Федерико Димарко. Арменецът осигури третия най-ранен аванс от 2:0 в полуфиналите (10:16), като по-бързи с по една секунда бяха единствено Ювентус срещу Манчестър Юнайтед (1999) и "червените дяволи" срещу Арсенал (2009).

"Росонерите" пък инкасираха две попадения до 11' в мач от Шампионската лига за първи път в историята.

В 31' "нерадзурите" получиха и дузпа за фал на Симон Кяер срещу Лаутаро Мартинес, но главният съдия Хесус Хил Мансано (Испания) прегледа ситуацията със системата за видеоповторения (VAR) и отмени първоначалното си решение - наказателен удар и жълт картон.

Милан опита да отговори след почивката, като беше най-близо в 63', когато топката се отби от лявата греда и излезе в аут след изстрел на Сандро Тонали.

В крайна сметка Интер записа шести пореден успех във всички турнири и удължи на 7 мача серията си без поражение.

Победата е трета за Интер в миланското дерби през настоящата кампания, което "нерадзурите" не бяха постигали от сезон 1994/1995 насам. Това се е случвало само 3 пъти в историята, като първият е през далечната 1974 г., когато Змията записва 4 победи срещу Дявола.

Реваншът е насрочен за 16 май (вторник)."Нерадзурите" са устремени към първо отстраняване на градския съперник в елиминациите на турнира. Досега и в двата случая Милан е продължавал напред - общ резултат 1:1 с гол на чужд терен (0:0 и 1:1) в полуфиналите през сезон 2002/2003 и 5:0 (2:0 и служебно 3:0) в четвъртфиналите две години по-късно.

Солидната преднина приближава Интер към финала в Истанбул на 10 юни (събота), който би бил под №6 за "нерадзурите". Италианският гранд има три триумфа в най-авторитетния клубен турнир - през 1964, 1965 и 2010 г.