Интер удържа "драконите" и е на четвъртфинал в ШЛ (ВИДЕО)

Миланският гранд попадна сред най-добрите 8 за първи път от 2011 г.

Интер удържа 0:0 при гостуването си на Порто и продължава напред в Шампионската лига с общ резултат 1:0 благодарение на минималния успех в Милано. "Нерадзурите" се класираха за четвъртфиналите в турнира за първи път от 2011 г.

На "Ещадио До Драгао", Интер се бранеше отлично и лимитира домакините до удари от дистанция, с които вратарят Андре Онана не срещна трудности.

Интер дори можеше да запише едва втора победа в последните си 9 визити в Португалия, но първо Един Джеко бе спрян от стража Диого Коща, а след това топката премина встрани от целта след изстрел на Николо Барела.

Порто завърши двубоя с 10 души заради втори жълт картон на ветерана Пепе в седмата минута от добавеното време.

В крайна сметка Интер на Симоне Индзаги се реваншира на тифозите си за шокиращото поражение с 1:2 от Специя и избегна трето поредно поражение при гостуване. "Нерадзурите" са на четвъртфинал без допуснат гол в елиминациите за първи път от 2010-та, когато отстраниха ЦСКА Москва с общ резултат 2:0.

Интер и градският съперник Милан попаднаха сред най-добрите 8 в един и същи сезон на Шампионската лига за последно през 2005/2006. Тогава "нерадзурите" отпаднаха в четвъртфиналите, а "росонерите" - крачка преди спора за трофея.