Кабаков вдигна червен картон и Галатасарай се измъкна (ВИДЕО)

Слабото представяне на турския гранд в ШЛ обаче продължава

Галатасарай се добра до 2:2 с гостуващия Копенхаген в мач от първия кръг на груповата фаза в Шампионската лига.

Двубоят край Босфора беше поверен на българска съдийска бригада, начело с Георги Кабаков. Родният рефер изгони Елиас Йелерт от датчаните с втори жълт картон в 73', а домакините се възползваха и стигнаха до точката.

Слабото представяне на Галатасарай в турнира обаче продължава. Турският гранд има само 2 успеха в последните си 27 двубоя, като загубите са 17, при 8 равенства.

Тази вечер Копенхаген поведе в 35' с гол на Мохамед Елиунуси, който оползотвори лошо изчистена топка, овладя на гърди и преодоля опитния вратар Фернандо Муслера.

В 58' защитата на "Джим Бом" отново не реагира добре и Диого Гонсалвеш отбеляза второ попадение.

Четвърт час по-късно гостите останаха с 10 души. Галатасарай осъществи натиск и намали изоставането си в 86' чрез Саша Боей след подаване на резервата Тете. Само 2 минути по-късно освен асистент бразилецът стана и голмайстор, за да оформи крайното 2:2.