Карвахал, Винисиус и №15 за Реал (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд доминираше, но накрая пак плака на "Уембли"

Реал Мадрид отново е на европейския връх. Сякаш по навик Кралския клуб прибра трофей №15 от Шампионската лига в своята витрина.

Тимът на Карло Анчелоти спечели финала срещу Борусия Дортмунд с 2:0. Попаденията отбелязаха Дани Карвахал и Винисиус Жуниор в последния четвърт час.

Преди това германският съперник доминираше на терена и създаде повечето опасни положения, но в крайна сметка отново напуска разочарован "Уембли". През 2013 г. жълто-черните губят сблъсъка за трофея и срещу Байерн Мюнхен.

Двубоят ще остане в историята като последният в славната кариера на Тони Кроос. Той блесна с асистенция при първото попадение, преди да отстъпи мястото си на Лука Модрич.

Анчелоти пък се превърна в първия треньор, печелил най-престижния трофей в клубния футбол цели пет пъти. Всъщност той отдавна се състезава единствено със себе си в тази класация.

Борусия Дортмунд направи много силно първо полувреме, но няколко огромни пропуска го лишиха от съвсем заслужена преднина на почивката. Карим Адейеми пропиля най-чистата възможност, като излезе сам срещу Тибо Куртоа, преодоля го, но скъси ъгъла и ударът му беше блокиран.

Реал нямаше точен удар през първата част, но над "Уембли" започна да тегне усещането за обреченост на Борусия Дортмунд. В 74-ата минута Кроос центрира от пряк свободен удар и Дани Карвахал откри с глава. А в 83-ата Винисиус беше изведен сам от Джуд Белингам, за да сложи точка на интригата.