Класика за ПСЖ остави Милан без гол в ШЛ (ВИДЕО)

Килиан Мбапе и компания се развихриха на Парк де Пренс

Пари Сен Жермен успя от петия опит! Френският гранд победи Милан за първи път. Килиан Мбапе и компания спечелиха с 3:0 на Парк де Пренс в мач от група 6 на Шампионската лига.

Мбапе в 32', Рандал Коло Муани в 53' и резервата Канг-Ин Лий в 89' оформиха класическия успех за парижани. Така тимът на Луис Енрике задълбочи кризата за Милан в най-престижния клубен турнир.

"Росонерите" нямат гол във вече над 450 минути футбол - антирекорд в Шампионската лига. Серията започна със загубата с 0:2 от градския съперник Интер в полуфиналите през миналия сезон и продължи с ново поражение в Дерби делла Мадонина - 0:1, а в настоящото издание селекцията на Стефано Пиоли има две нулеви равенства - с Нюкасъл и Борусия Дортмунд.

Милан за първи път в историята стартира европейски двубой без италианец сред титулярите. Това се случи в мач №200 за Пиоли начело на тима. Пред него са само петима - Ариго Саки (222), Нилс Лидхолм (277), Фабио Капело (300), Нерео Роко (339) и Карло Анчелоти (420).

От другата страна Мбапе продължи с отличните си изяви срещу представители на Серия "А". Той има вече 5 гола и 3 асистенции в 8 мача, като е наказвал още Аталанта, Ювентус и Наполи.

Съотборникът му Уорън Заир-Емери пък стана най-младият с 2 асистенции в двубой от Шампионската лига от 2003/2004 насам. Талантът на ПСЖ е на 17 години и 231, с което изпревари Тио Уолкът, постигнал същото с екипа на английския Арсенал на 17 години и 250 дни.

С трите точки ПСЖ води в "Групата на смъртта" с актив от 6, пред Борусия Дортмунд и Нюкасъл с по 4, а Милан е на дъното с 2.

В другия мач тази вечер Борусия Дортмунд излъга Нюкасъл с 1:0 като гост. Англичаните доминираха в дълги периоди, но гредите и блестящите изяви на вратаря Грегор Кобел ги спряха.

В герой за "жълто-черните" се превърна Феликс Нмеча, който се разписа малко преди почивката.

На 7 ноември Милан приема ПСЖ, а Нюкасъл ще гостува в Германия.