Ланс изхвърли Севиля от евротурнирите (ВИДЕО)

Андалусийци се сбогуваха с мечтата за рекорден трофей от Лига Европа

Ланс изхвърли Севиля от евротурнирите! Французите спечелиха с 2:1 у дома в среща от шестия кръг на груповата фаза в Шампионската лига и ще играят в Лига Европа през пролетта.

Така андалусийци бяха лишени от възможността да спечелят Лига Европа през този сезон за рекорден осми път.

До почивката на Стад Болар Делели нямаше попадения. Севиля удари греда в 57' чрез Адриа Педроса, преди Пшемислав Франковски да даде аванс на домакините в 63' от дузпа. Тя бе отсъдена за фал на Бубакари Сумаре срещу Факундо Медина.

Севиля изравни в 79'. Реферът Феликс Цвайер посочи бялата точка за задържане на Медина срещу Юсеф Ен Несири. Първоначално вратарят Брис Самба отрази изстрела на Рамос, но се наложи повторно изпълнение заради престъпване на линията. При него опитният Рамос не сбърка, като дори вкара с маркова "Паненка".

Гостите се впуснаха напред и Ланс нанесе съкрушителния удар на контраатака. В шестата минута от добавеното време резервата Анжело Фюжини се озова сам срещу стража Марко Дмитрович и го преодоля за крайното 2:1.

В другия мач от група 2 ПСВ Айндховен и Арсенал завършиха 1:1. Така англичаните са първи с актив от 13 точки, пред нидерландците с 9. Ланс остава на третата позиция с 8, а Севиля е на дъното с 2.