Левандовски не стигна на "Барселона" в трилър с "Интер"

Каталунците се отдалечиха от елиминациите след равенство на "Камп Ноу"

"Барселона" и "Интер" направиха зрелищно 3:3 в дългоочаквания сблъсък от четвъртия кръг на група 3 в Шампионската лига! Звездата на каталунците Роберт Левандовски отбеляза два гола, но не бе достатъчен за победа, която щеше да е безценна в битката за място на осминафиналите.

На "Камп Ноу" тимът на Шави Ернандес поведе чрез Усман Дембеле в 40', но гостите осъществиха пълен обрат през втората част с попадения на Николо Барела (50') и Лаутаро Мартинес (63').

Левандовски изравни в 82', преди влезлият като резерва Робин Госенс да възстанови аванса на "нерадзурите". "Интер" обаче се пречупи и Левандовски направи 3:3 във втората минута от добавените 6.

Две минути преди края друга резерва - Кристиян Аслани, пропиля страхотна възможност да донесе победата на "Интер".

Миланският гранд все пак прекъсна серията от 5 поражения като гост на "Барселона" (0:3 през 2003 г., 0:2 през 2009 г., 0:1 през 2010 г., 0:2 през 2018 г. и 1:2 през 2019 г.)

"Интер" остава втори във временното класиране на група 3 със 7 точки, пред "Барселона" с 4. Води "Байерн" с пълен актив от 12, след като спечели с 4:2 като гост на последния "Виктория" Пилзен (0).

В петия кръг - на 26 октомври, "Барселона" приема "Байерн", а "Интер" може да си осигури място на елиминациите, ако победи "Виктория" Пилзен у дома.