"Ливърпул" ликува след голово зрелище в реванша с "Бенфика"

Мърсисайдци ще се изправят срещу "Виляреал" на полуфиналите в Шампионската лига

"Ливърпул" се класира за полуфиналите на Шампионската лига след зрелищен реванш с "Бенфика", завършил 3:3. Португалският тим се бори с всички сили, но преднината на английския отбор от 3:1 от първата среща се оказа решаваща за изхода от сблъсъка.

Така с общ резултат 6:4 тимът на Юрген Клоп се намести в топ 4 на турнира. На полуфиналите съперник на "Ливърпул" ще бъде "Виляреал", който изненадващо отстрани "Байерн" Мюнхен.

Мениджърът на "червените" Юрген Клоп остави на пейката значителна част от титулярите, като Върджил ван Дайк, Мохамед Салах, Трент Алекзандър-Арнолд и Садио Мане.

Домакините повеждаха на два пъти, но лисабонските "орли" не бяха казали последната си дума и завършиха участието си в турнира по запомнящ се начин.

Ибрахима Конате отново вкара първия гол в мача, реализирайки с глава след изпълнение на корнер след малко повече от 20 минути за 1:0. Гонсало Рамос изравни десет минути след това, като имаше съмнения за засада, които бяха разсеяни от ВАР - 1:1.

Два гола на Роберто Фирмино дадоха спокоен аванс на мърсисайдци, но в последните двадесет минути на мача гостите наваксаха изоставането си - първо Яремчук с хубаво отиграване направи 3:2, а след това и уругвайската голова машина Дарвин Нунес се разписа за 3:3.

Първите мачове от полуфиналите в Шампионската лига ще са на 26 и 27 април, а реваншите са седмица по-късно.