"Ливърпул" проби на два пъти "жълтата подводница" и крачи към финала

"Виляреал" не издържа на "Анфийлд" в Шампионската лига

"Ливърпул" победи "Виляреал" с 2:0 у дома в първия мач между двата тима от полуфиналите на Шампионската лига. Мърсисайдци доминираха през целия двубой, докато съперникът се бранеше и разчиташе на контраатаки.

На "Анфийлд" "жълтата подводница" удържа на натиска преди почивката, до която гредата измъкна "Виляреал" след шут на Тиаго Алкантара, но "Ливърпул" взе своето в рамките на две минути през втората част.

В 53' капитанът на "Ливърпул" Джордан Хендерсън центрира, а в опита си да блокира топката бранителят Первис Еступинян я отклони и прати в мрежата зад вратаря Херонимо Рули. Това е първият автогол на еквадорец в историята на турнира.

Две минути по-късно Садио Мане беше изведен отлично от Мохамед Салах и оформи крайния резултат - 2:0. Двете звезди на "Ливърпул" комбинираха за попадение в Шампионската лига за седми път. Повече от тях за английски отбор има само дуото на "Манчестър Юнайтед" Райън Гигс - Уейн Рууни в периода 2004 - 2014 г.

Успехът означава, че мениджърът на "червените" Юрген Клоп продължава да бъде безупречен при домакинства в полуфиналите на Шампионската лига - 4 победи от 4 мача. Със същия актив могат да се похвалят само още Марчело Липи и Отмар Хитцфелд.

Реваншът на испанска земя е след седмица. Победителят от сблъсъка очаква "Реал" Мадрид или "Манчестър Сити" в спора за трофея на 28 май в Париж.