"Ливърпул" сломи "Аякс", глътка въздух за Клоп

Късен гол донесе ключовата победа за мърсисайдци

Глътка въздух за Юрген Клоп и неговия "Ливърпул"! Мърсисайдци стигнаха до драматичен успех с 2:1 срещу гостуващия "Аякс" във втория кръг от груповата фаза на Шампионската лига. В герой за "червените" се превърна централният бранител Жоел Матип, който отбеляза победния гол минута преди изтичането на редовното време.

Играчите на "Ливърпул" навлязоха в двубоя на "Анфийлд" мотивирани да се реваншират на феновете за тежката загуба с 1:4 от "Наполи" на откриването. "Аякс" пък преследваше осма поредна победа във всички турнири, сред които 4:0 срещу "Рейнджърс" в първия кръг.

Мачът започна равностойно, но "Ливърпул" удари първи - в 17' Мохамед Салах беше изведен отлично от Диого Жота и откри резултата, като сложи край на головата си суша, продължила 4 двубоя.

"Аякс" възстанови равенството противно на съотношението на силите. В 27' Мохамед Кудус вкара страхотно попадение - пето за него в последните 4 мача.

Впоследствие Трент Алекзандър- Арнолд беше близо до гол в 50-ия си европейски мач с екипа на "Ливърпул", а Върджил ван Дайк бе спрян от вратаря Ремко Пасвеер.

През втората част "Ливърпул" беше по-активният тим, но Салах, Харви Елиът и резервата Дарвин Нуниес направиха пропуски, преди Матип да засече с глава центриране на Костас Цимикас от корнер и да прати публиката в екстаз.

Така, преди отложения за утре сблъсък между "Рейнджърс" и "Наполи", във временното класиране в група 1 има три отбора с по 3 точки, а шотландският гранд е последен без актив.