"Лудогорец" удари отново "Сутиеска" в Шампионската лига

"Орлите" продължават към втория квалификационен кръг

"Лудогорец" се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига, след като победи "Сутиеска" и при гостуването си в Черна гора. "Орлите" спечелиха с 1:0 и продължават напред с общ резултат 3:0 (2:0 в Разград преди седмица).

Единственото попадение тази вечер бе дело на Пиерос Сотириу в 53'.

Снимка: startphoto.bg

Първата част завърши без попадения, но домакините имаха по-добрите възможности да реализират. Още в 4' Вук Стрикович бе спрян от напречната греда. В 33' вратарят на "Лудогорец" Серджио Падт излезе напред, за да избие топката, но тя стигна до Кръстович, който не бе далеч от това да я прати в мрежата от центъра.

Преди почивката Кирил Десподов, Спас Делев и Антон Недялков пропуснаха да открият за "Лудогорец".

"Орлите" все пак поведоха малко след началото на второто полувреме, когато Сотириу бе най-съобразителен при едно разбъркване. В 66' той можеше да сложи точка на спора, но не успя да преодолее стража на "Сутиеска".

Във втория кръг съперник на "Лудогорец" ще бъде ирландският "Шамрок Роувърс", който елиминира "Хибърниънс" (Малта) също с общ резултат 3:0 (3:0 и 0:0).

Съставите:

"Сутиеска": Владан Гилен, Драган Гривич, Милош Дринчич (78'-Никола Дуркович), Адриан Рудович, Никола Степович, Сърджан Кръстович (74'-Илия Туцевич), Новица Еракович, Марко Матанович, Закария Ал Хараиш (78'-Душан Вукович), Юлиан Ненов (78'-Фад Мохамед), Вук Стрикович (65'-Тайрън Конрад)

"Лудогорец": Серджио Падт, Жан Карничник, Игор Пластун, Оливие Вердон, Антон Недялков (90'-Дени Групер), Каули Оливейра, Алекс Сантана, Мануел Шоу (74'-Доминик Янков), Спас Делев (65'-Рик Джонатан), Кирил Десподов (65-Бърнард Текпетей), Пиерос Сотириу (74'-Игор Тиаго)