Лудогорец загуби в Грузия, но се измъкна

Разградчани продължават към втория предварителен кръг на ШЛ

startphoto.bg

Лудогорец се класира за втория предварителен кръг на Шампионската лига, въпреки че загуби с 0:1 като гост на Динамо Батуми в реванша. "Орлите" продължават напред благодарение на успеха с 3:1 в Разград преди седмица.

За разлика от първия двубой, в който Лудогорец доминираше, днес инициативата в дълги периоди владееха грузинците. Незачетен гол, куп пропуски и отличните изяви на вратаря Серджио Падт обаче не позволиха на домакините да стигнат до повече от минимална победа.

Снимка: startphoto.bg

Грузинците поведоха още в 3' чрез Владимер Мамучашвили, след чийто изстрел от малък ъгъл се получи рикошет и топката влетя в мрежата.

Шест минути по-късно попадение за Динамо не беше зачетено заради фал на Хален Блеса срещу Ноа Сонко Сундберг след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

В 14' домакините удариха лявата греда - Онор Гомис центрира към Блеса, Падт отрази и топката срещна страничния стълб, преди да бъде избита.

В края на първата част Лудогорец също нямаше късмет - Руан Секо бе спрян от напречната греда след центриране на Аслак Фон Витри.

През второто полувреме най-интересното се случи в последния половин час. Падт отчая Пата Гудушаури, после Мамучашвили шутира неточно. В 88' пред Гомис се откри отлична възможност да изравни, но удари греда. Четири минути по-късно нападателят на Динамо не успя да преодолее Падт от чиста позиция.

Така Лудогорец оцеля и ще се изправи срещу шампиона на Беларус Динамо Минск във втория кръг.