Мбапе поведе ПСЖ към четвъртфиналите на ШЛ (ВИДЕО)

Французите победиха Реал Сосиедад в Париж

Пари Сен Жермен крачи към четвъртфиналите на Шампионската лига! Французите започнаха елиминационната фаза с победа с 2:0 срещу гостуващия Реал Сосиедад. В основата на успеха беше суперзвездата на тима - Килиан Мбапе.

Така ПСЖ се приближи към трето класиране на четвъртфинал в турнира за последните 8 сезона. Парижани удължиха на 14 мача серията си без загуба у дома. Баските са на другия полюс - нямат победа в 5 последователни срещи.

Париж може и да е градът на любовта, но в Деня на влюбените той бе завладян по-скоро от желанието за слава в Шампионската лига. Въпреки това ПСЖ започна колебливо - още след 30 секунди Андре Силва беше близо до откриване на резултата. Домакините отговориха с изстрел на Мбапе, спрян отлично от вратаря Алекс Ремиро.

Френският шампион се активизира в края на първата част, но най-добрата възможност се откри пред Микел Мерино от гостите, при чийто шут в 45' топката се отби в напречната греда.

Реал Сосиедад се справяше с Мбапе до 63', когато Маркиньос отклони към него на далечната греда и "Златното момче" вкара за 1:0.

Само 6 минути по-късно лидерът на ПСЖ беше спрян от Ремиро и напречната греда. В 70' обаче 21-годишният Брадли Баркола, който пристигна в Париж през лятото с трансфер от Олимпик Лион за 45 млн. евро, направи страхотен пробив по лявото крило и покачи на 2:0. За младока попадението е дебютно в Шампионската лига.

Реваншът в Сан Себастиан е насрочен за 5 март.