Меле, безумен червен картон и Галатасарай аут от ШЛ (ВИДЕО)

Турският гранд загуби от Йънг Бойс и у дома

Галатасарай отпадна от Шампионската лига, след като загуби от Йънг Бойс и в Истанбул. Турският гранд отстъпи с 0:1 в плейофния реванш, а двубоят беше белязан от меле между двата тима и безумен червен картон за вратаря и капитан на домакините Фернандо Муслера.

Швейцарците, които имаха аванс от 3:2 след първия мач, започнаха по-активно тази вечер. Силвер Ганвула пропусна да открие резултата, преди стражът Муслера да спре първо героя отпреди седмица Жоел Монтейро, после и Ебрима Коли.

Йънг Бойс няма загуба от турския отбор и тази серия изглеждаше "обречена" да продължи - Коли прати топката в мрежата в 32', но голът не беше зачетен заради засада.

Нулевото равенство запази вратарят на гостите Марвин Келер, отразявайки изстрел на Керем Актюркоглу.

През втората част, в 82', се стигна до грозни сцени. Двата щаба и част от играчите си спретнаха меле, след като Филип Угринич и Коли отказаха да напуснат терена при смяна от близката страна. Причината: последната е край аутлинията, където бяха подложени на обстрел с пластмасови бутилки минерална вода от привърженици на турския гранд.

Галатасарай притисна съперника, обаче Йънг Бойс удържа и нанесе своя удар при контраатака в 87'. Тогава влезлият като резерва Алан Вирджиниус се измъкна сам срещу Муслера и го преодоля - 0:1. След гола, докато празнуваше, французинът беше препънат от вратаря. Реферът показа директен червен картон на Муслера.

В крайна сметка Йънг Бойс се класира за основната фаза във втори пореден сезон, а Галатасарай ще играе в Лига Европа.

Към груповата фаза на Шампионската лига, която е вече с променен формат, през квалификациите продължават още Залцбург и Спарта Прага.

Залцбург направи 1:1 с Динамо Киев у дома и се класира благодарение на успеха с 2:0 в първата среща. Тази вечер Адам Дагим изведе австрийците напред в 12', а Владислав Ванат изравни в 29'. Така Залцбург попадна сред елита на футболна Европа за шеста поредна кампания.

Там за първи път от 19 години ще бъде Спарта Прага. Чехите победиха Малмьо с 2:0 и като домакини. Първото полувреме ще се запомни с куриозните две пропуснати дузпи - на Велко Бирманчевич от Спарта в 19' и на Андерс Кристиансен от гостите в 27'. След почивката бившият тим на национала Мартин Минчев взе своето с попадения на Лукаш Хараслин в 80' от дузпа и на Албион Рахмани в 83'.