Милан прекъсна серията на Наполи и мечтае в ШЛ (ВИДЕО)

Минимален успех за „росонерите“ в първия четвъртфинал

Милан прекъсна серията на Наполи от 4 мача без загуба на ст. Сан Сиро в точния момент! "Росонерите" победиха "адзурите" с 1:0 в първия четвъртфинал между двата тима от Шампионската лига.

Въпреки че бяха разгромени с 4:0 от същия съперник насред Неапол в началото на месеца, тази вечер "партенопеите" започнаха със самочувствие. Топката беше блокирана на голлинията при удар на Хвича Кварацхелия още в 1', а в 12' вратарят на гостите Майк Менян се справи с далечен изстрел на Пьотр Желински.

В 40' Милан поведе с дебютното попадение на Исмаел Бенасер в турнира. Така алжирецът стана едва четвъртият африканец, разписвал се за "росонерите" в Шампионската лига. Преди него бяха ганайците Кевин-Принс Боатенг и Съли Мунтари, както и легендата Джордж Уеа от Либерия.

Милан можеше да удвои аванса си малко преди почивката, но Симон Кяер разтресе напречната греда на вратата, пазена от Алекс Мерет.

Гредата обаче помогна и на домакините в началото на втората част след удар на Елиф Елмас.

В 73' Андре-Франк Замбо Ангиса от Наполи остави тима си с 10 души. Халфът фаулира Тео Ернандес на два пъти в рамките на 4 минути и получи два жълти картона.

Дори и с човек по-малко, Наполи беше близо до изравняването в 87' - капитанът Джовани Ди Лоренцо стреля с глава, но Менян направи блестящо спасяване.

В крайна сметка Милан не допусна гол в пети пореден двубой от Шампионската лига за първи път от сезон 2004/2005 и сложи край на поредицата от 8 успеха за Наполи далеч от дома.

Реваншът на ст. Диего Армандо Марадона е насрочен за следващия вторник (18 април).