Наполи е на четвъртфинал в ШЛ за първи път (ВИДЕО)

Историческо класиране след класика срещу Айнтрахт в реванша

Наполи е на четвъртфинал в Шампионската лига за първи път в историята! Тимът на Лучано Спалети победи с 3:0 гостуващия Айнтрахт Франкфурт в реванша и продължава напред с общ резултат 5:0 (2:0 в Германия).

Задачата на Айнтрахт бе сложна. "Орлите" се нуждаеха от успех с 3 гола разлика, а Наполи не бе допускал толкова тежко поражение на ст. Диего Армандо Марадона от 2013 г. насам.

Тази вечер тимът на Лучано Спалети не изпусна контрола и се наложи с лекота. "Партенопеите" обаче трябваше да чакат до втората минута от добавеното време на първата част, когато Виктор Осимен се извиси и отбеляза с глава след центриране на Матео Политано - 1:0.

Така нигериецът стана първият играч на Наполи с попадения и в двата мача от елиминационен сблъсък в турнира.

Айнтрахт съвсем свали гарда и в 53' Осимен покачи на 2:0, засичайки на празна врата подаване на капитана Джовани Ди Лоренцо.

Разочарованието за отбора на Оливер Гласнер стана пълно в 64' - Пьотър Желински бе точен от дузпа, която сам си изработи.

По този начин Наполи продължи убийствената си форма в Неапол, където няма мач с по-малко от 3 отбелязани гола от началото на сезона.